11 November 2006   Holbrook A P & H Society    Judge:  Mrs R Ralphs

BOB:  Starscape Curtain Call

Best Junior in Group:  Starscape Curtain Call

BCC:  Sibertac Heat Seeker  ET

 

21 October 2006   The Rock Show Society    Judge:  Mr JC Hayward (NSW)

BOB:  Starscape Curtain Call

Best Puppy in Group:  Starscape Curtain Call

3rd Place    6  -  12 months Sweepstakes:  Starscape Curtain Call

BCC + Best Open in Group:  Sibertac Heat Seeker  ET

 

14 October   Illabo Show Society

2nd Place  Veterans Sweepstakes:   Sibaska Sekenes Scandal  ET

1st Place    6  -  12 months Sweepstakes:  Starscape Curtain Call

 

7 October   Culcairn Show Society    Judge:  Mr KW Hodge (NSW)

BOB:  Sibaska Sekenes Scandal  ET

Best Puppy in SHOW:  Starscape Curtain Call

 

2 October  Canberra ABKC   Judge:  Miss D Norman  (QLD)

BCC + Best Puppy in Group:    Tarshona Black Magic

 

29 September     Canberra ABKC   Judge:  Dr P Tallentire  (WA)

BCC + Best Puppy in SHOW:    Tarshona Black Magic

 

17 September     Molong Show Society

BOB + Best Exhibit in Group:    Tarshona Black Magic

DCC + Runner Up to BOB:    Sibaska Sekenes Scandal  ET 

3rd Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

 

16 September  Ardlethan Show Society   Judge:  Mr W Weston

BOB + Runner Up to Best Exhibit in Group:  Sibaska Sekenes Scandal  ET

2nd Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

 

12 August    Nowra District Kennel Club  Judge:  Mrs D Fenton

BOB + Best Exhibit in Group:  Sibaska Sekenes Scandal  ET  (Beasleigh)

BCC + Runner Up to BOB:     Tarshona Black Magic

1st Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

16 July    Bungendore + Palerang District KC  Judge:  Mrs B Stepkovitch

BOB:  Sibaska Sekenes Scandal  ET  (Beasleigh)

BCC + Best Puppy in Group:     Tarshona High Voltage

 

15 July    Bungendore + Palerang District KC  Judge:  Mrs V Zavattaro

DCC + RU BOB:  Ch Mikulov Outback Jack

Best Puppy in Group:     Tarshona High Voltage

 

2 July  National Capital KC  Judge: Mr H Gent

BCC + Best Minor Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

2nd Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

3rd Place    Neuter Sweepstakes  Ch Mikulov Merlins Magic  ET

 

1 July National Capital KC  Judge: Ms SC Way  (USA)

Best Minor Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

1st Place   Neuter Sweepstakes  Ch Mikulov Merlins Magic  ET

 

10 June 2006  ACTCA Inc  Judge:  Mrs M Archer

1st Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona High Voltage

 

9 June  ACTCA Inc  Judge:  Mrs M Archer

BOB   Sibertac Heat Seeker

Best Minor Puppy in SHOW:     Tarshona High Voltage

 

4 June  Junee KC   Judge:  Mr A Goodwin

Best Minor Puppy in SHOW:     Tarshona Black Magic

 

 

 3 June  Junee KC   Judge:  Miss D Morris

BOB + Best Minor Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

 

2 June Junee KC   Judge:  Miss D Morris

Best Minor Puppy in SHOW:     Tarshona Black Magic

 

 

13 May Wellington Show Society   Judge:  Mrs D Fenton

Best Minor Puppy in SHOW:     Tarshona Black Magic

1st Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

 

 

12 May  Cootamundra ABKC   Judge:  Mr J Lowbridge

BCC + RU to BOB:  Tarshona Black Magic

Best Minor Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

1st Place    6  -  12 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

 

 

25 March     Tumbarumba PA & H Society  Judge:  Mrs C Rafton

BOB  + Best Junior in Group:  Mikulov Outback Jack

Best Baby Puppy in SHOW:     Tarshona High Voltage

1st Place    3  -  6 months Sweepstakes:   Tarshona High Voltage

 

 

20 March    ACTCA International Festival 

                   Judge:  Mr Oo Tan Hock (Malaysia)

Best Baby Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

 

 

18 March    Braidwood Show Society  Judge:  Mrs C Nunn/Mr D Strachan

BCC:  Krisaido Outlaw Starr

Best Baby Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

1st Place    3  -  6 months Sweepstakes:   Tarshona Black Magic

Best Neuter in SHOW:     Ch Mikulov Merlins Magic  ET

 

 

12 March    Adelong A & H Society  Judge:  Mrs C Nunn / Mr T Valli

Best in Group / RUNNER UP to BEST in SHOW

                        Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

BOB  + Runner Up to Best in Group:  Krisaido Outlaw Starr

 

 

11 March    Robertson A & H Society  Judge:  Mrs H Beasley

Best Baby Puppy in SHOW:     Tarshona High Voltage

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

5 March  Far South East KC  Judge:  Dr G Cowie

BOB  + Runner Up to Best in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Best Baby Puppy in Group:  Tarshona High Voltage

 

 

4 March    Tumut Show Society  Judges: Mr & Mrs D Hyde

BOB  +  Junior in SHOW:  Mikulov Outback Jack

Best Baby Puppy in Group:  Tarshona High Voltage

1st Place    3  -  6 months Sweepstakes:   Tarshona High Voltage

1st Place    Veteran Sweepstakes:  Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

 

 

26 February   Jerilderie Summer Fair   Judge:  Mrs J Kirin

BOB:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

1st Place    3  -  6 months Sweepstakes:   Tarshona High Voltage

 

 

5 February    Norwest Canine Ass'n  Judge:  Mr B Venables

Best Junior in Group:  Mikulov Outback Jack

and at her first show Cricket won

Best Baby Puppy in Group:     Tarshona Black Magic

 

 

4 February    Norwest Canine Ass'n  Judge:  Mrs J Bray

Best of Breed and Best Puppy In Group:  Mikulov Fully Loaded

Herbie is cared for and handled by Brendon & Caroline Yate

 

 

 28 January    Tarago Show Society     Judge:  Mrs J Seary

BOB:  Mikulov Outback Jack

Best Baby Puppy in Group:  Tarshona High Voltage

 

 

21 January    Dapto A&H Society    Judge:  Mrs J Montford

and at her first show Rebel won

Best Baby Puppy in SHOW:     Tarshona High Voltage

 

 

8 January 2006    Manly & Dist K&DT Club     Judge:  Mr W Ranie

Best Minor Puppy in SHOW:     Mikulov Fully Loaded

 

 

31 December 2005    RNSWCC Fund Raising Committee

Judge:  Mrs B Stepkovitch

Best Minor Puppy in SHOW:     Mikulov Fully Loaded

 

 

3 December 2005    ACT Ladies KC  Judge:  Mr J Clarke  (NZ)
BOB:  Sibertac Heat Seeker

Best Minor Puppy in Group:     Mikulov Holy Smoke

 

 

19 November:   Buladelah Show Society  Judge:  Mrs B Stepkovitch

DCC:  Mikulov Holy Smoke

1st Place    6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

Best Minor Puppy in SHOW:     Mikulov Holy Smoke

 

 

13 November:   Campbelltown & Dist ABKC  Judge:  Mr M Johnson  (NSW)

DCC:  Mikulov Outback Jack

2nd Place   6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

Best Minor Puppy in Group:   Mikulov Holy Smoke

 

 

5 November:  Holbrook Show Society   Judge:  Mr W Burton

DCC + BOB  + Runner Up to Best in Group:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

 

 

22 October:   Junee Show Society   Judge:  Mrs Barbara Skilton  (Vic)

DCC + BOB  + Runner Up to Best in Group:  Mikulov Outback Jack

Best Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

1st Place 6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

Best Minor Puppy in Show:   Mikulov Holy Smoke

2nd Place   Veteran Sweepstakes:  Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

 

 

15 October:   The Rock Show Society   Judge:  Mrs Philippa Clark  (Vic)

DCC + BOB  + Best Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

1st Place 6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

BCC + Best Minor Puppy in Group:   Mikulov Dunkin Donut

 

 

3 October:  Canberra ABKC       Judge:  Mr J Doyle  (VIC)

DCC + BOB:  Mikulov Outback Jack

BCC  + Best Junior in Group:  Krisaido Outlaw Starr

 

 

25 September:  Lockhart Show Society  Judge: Miss P Suhr  (NSW)

DCC + Runner Up to BOB:  Mikulov Outback Jack

Best Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

2nd Place   6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

 

17 September:  Ardlethan Show Society  Judge: Dr G Cowie  (ACT)

BOB +  Best Exhibit in Group:  Mikulov Outback Jack

Best Puppy in Show:  Mikulov Outback Jack

1st Place   6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

BCC + Best Open in Group:   Sibertac Chase The Ace  ET

1st Place    Veteran Sweepstakes:  Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

 

11 September:  ACTCA  Judge: Mr A Goodwin  (VIC)

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Chinook Fire N Ice  (Jacqui Griffin)

Best Graduate in Show:  Classickopa Dot Com  (Terry Griffin)

Best Limit in Show:  Krisaido Outlaw Starr

Best Neuter in Show:  Ch Mikulov Merlins Magic  ET

1st Place 6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

 

 

10 September:  ACTCA  Judge: Mr K Pierce  (VIC)

BOB + Runner Up to Best in Group:  Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

BCC:    Sibaska Lite Up The Stars

Best Minor Puppy in Show:  Mikulov Chinook Fire N Ice  (Jacqui Griffin)

Best Graduate in Show:  Classickopa Dot Com  (Terry Griffin)

Best Limit in Show:  Krisaido Outlaw Starr

Best Neuter in Group:  Ch Mikulov Merlins Magic  ET

1st Place 6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

 

 

4 September:  Finley Show Society  Judge: Mr T Valli  (NSW)

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Dunkin Donut

Best Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

 

 

3 September:  Narrandera Show Society  Judge: Mrs C Butler  (NSW)

Best Exhibit in Group:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

BCC / RU BOB / Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Dunkin Donut

Best Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

2nd Place 6 - 12 months Sweepstakes:  Mikulov Dunkin Donut

 

 

21 August:   Coolamon Ganmain KC  Judge:  Mrs J Horton   (VIC)

Best of Breed:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

BCC:   Sibertac Chase The Ace  ET

3rd Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Holy Smoke

Best Baby Puppy in Group:  Mikulov Holy Smoke

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

20 August:   Ganmain Show Society  Judge:  Mrs A Collyer   (NSW)

Best of Breed:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

BCC:   Sibertac Chase The Ace  ET

1st Place Intermediate Sweepstakes:  Mikulov Street Shooter  ET

Best Baby Puppy in Group:  Mikulov Holy Smoke

Best Minor Puppy in Show:  Mikulov Outback Jack

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

19 August:   Coolamon Ganmain KC  Judge:  Mrs D Besoff   (NSW)

Best of Breed:  Mikulov Street Shooter  ET  (Nicky Edwards)

BCC:   Sibertac Chase The Ace  ET

3rd Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Holy Smoke

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

14 August    ACT Ladies KC  Judge:  Miss L Buchanen  (QLD)

Reserve DCC /  Runner Up to BOB:  Mikulov Outback Jack

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

 

 

7 August   Murray Valley KC     Judge:  Mr S Lu Sim  (Phillippines)

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

1st Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Dunkin Donut

3rd Place   Veterans Sweepstakes:    Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

 

 

6 August   Murray Valley KC     Judge:  Mrs P Guild  (RSA)

Best Baby Puppy in Group:  Mikulov Holy Smoke

Best Minor Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

Best Neuter in Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

Reserve DCC:  Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod

1st Place 6 - 9 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

 

 

5 August   Murray Valley KC     Judge:  Mrs H Furber  (NSW)

Best Puppy in Show:  Mikulov Take Me Home  (owned by Lynne Munro)

Best Neuter in Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

1st Place 6 - 9 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

1st Place   Veterans Sweepstakes:    Aust Ch & Am Ch Highlander's Duncan Mac Leod  (Imp USA)

 

 

22 July    Harden Murrumburrah ABKC   Judge:  Mr B Venables  (NSW)

Runner Up to Best in Group: Krisaido Outlaw Starr

BOB / Junior in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Runner Up to BOB:  Am Ch Sibex's Fantasia  (Imp USA)

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

3 July   ACTCA Winter Festival  Judge:  Ms C Camac  (Vic)

Best Limit in Show:  Krisaido Outlaw Starr

Graduate in Group:  Classickopa Dot Com  (Jacqui Griffin)

Best Neuter in Group:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

1st Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Outback Jack

 

 

2 July   ACTCA Winter Festival  Judge:  Mr K Cronchey  (Vic)

Best of Breed -  Best Limit in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Best Baby Puppy in Group:  Mikulov Outback Jack

Graduate in Group / Best Graduate in Show:  Classickopa Dot Com  (Jacqui Griffin)

Best Neuter in Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

1st Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Chinook Fire N Ice (Jacqui and Terry Griffin)

 

 

13 June   ACT Ladies KC  Judge:  Mr P Cousins  (Qld)

Best Baby Puppy in Group:  Mikulov Holy Smoke

1st Place  ACTCA Guineas heat:  Krisaido Outlaw Starr

 

 

11 June   ACTCA Amenities Show   Judge:  Mrs S Shrigley  (Tas)

Graduate in Group / Best Graduate in Show:  Classickopa Dot Com  (Jacquie Griffin)

Best Limit in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Best Neuter in Group:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

1st Place 3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Holy Smoke

 

10 June   ACTCA Amenities Show   Judge: Mr H Lawrence  (NSW)

Graduate in Group / Best Graduate in Show:  Classickopa Dot Com  (Jacquie Griffin)

BCC / Best Limit in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

Best Open in Group:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

5 June:  Yass Dist K & T Club

Best Neuter in Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

 

4 June:  Yass Dist K & T Club

Best Neuter in Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

29 May   Junee KC  Judge:  Ms Jan Seary  (NSW)

Runner Up to Best in Group: Krisaido Outlaw Starr

BOB / Junior in Group:  Krisaido Outlaw Starr

DCC:  Am Ch Sibex's Fantasia  (Imp USA)

 

27 May   Junee KC  Judge:  Mrs L Rowles  (NSW)

BOB:  Am Ch Sibex's Fantasia  (Imp USA)

 

1 May   Albion Park KC   Judge:  Mr T Valli

Runner Up to Best in Group:   Mikulov Merlins Magic

                     *   New Australian Champion   *

Reserve DCC:  Am Ch Sibex's Fantasia  (Imp USA)

Reserve BCC:  Krisaido Outlaw Starr

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

and at her first show, Tilda won

Baby Puppy in Group:  Mikulov Jackarandah

2nd Place  3 - 6 months Sweepstakes:  Mikulov Jackarandah

 

 

24 April:  Pedigree Autumn International  (South Australia)

Judge:  Mr Robert Shreve  (USA)

BCC:  Krisaido Make Believe

          *   New Australian Champion   *

 

23 April:  Wellington Show Society   Judge:  Mrs J Dickinson-Franks

Runner Up to Best in Group:   Am Ch Sibex's Fantasia  (Imp USA)

Consolation to Runner Up to Best in Show:  Am Ch Sibex's Fantasia

 

 

28 March: Port Augusta K & O Club   Judge:  Miss C Pearen  (Qld)

Runner Up to Best in Group: Krisaido Make Believe

 

 

27 March:  ACTCA   Judge:  Mrs P MacDonald

Reserve BCC:  Krisaido Outlaw Starr

Junior in Group:  Krisaido Outlaw Starr

Limit in Group:     Mikulov Merlins Magic

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

Best Neuter In Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

 

 

26 March:  ACTCA   Judge:  Mr M Le Cussan

Reserve BCC:  Krisaido Outlaw Starr

1st place  ACTCA Guineas Heat:  Krisaido Outlaw Starr

Limit in Group:     Mikulov Merlins Magic

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

Best Neuter In Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

 

 

6 March:   Southern Region RNSWCC Tsunami Appeal Show

Best of Breed:   Mikulov Merlins Magic

BCC:  Krisaido Make Believe

Puppy in Show:    Krisaido Outlaw Starr

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET

 

 

5 March:   Tumut Show Society  Judge:  Mrs D Fenton  (NSW)

Best of Breed:   Krisaido Outlaw Starr

Puppy in Group:    Krisaido Outlaw Starr

2nd Place  6-12 months Sweepstakes:    Krisaido Outlaw Starr

 

 

27 February:  Canberra Royal Show   Judge:  Mr G Maudlen  (SA)

Best Neuter In Show:  Ch Sibaska Snow Prince  ET

 

 

26 February:  Robertson A&H Society   Judge:  Mr B Venables

Best of Breed:     Mikulov Merlins Magic

BCC:  Krisaido Make Believe

Puppy in Group:    Krisaido Outlaw Starr

 

 

12 February:  Henty Show Society   Judge:  Mrs B Pontin

Best in Group:  Sibaska Starr Struck

Runner Up to Best in Show  & Open In Show

                      Sibaska Starr Struck

              *   New Australian Champion   *

BCC / RU to BOB / Puppy in Group:    Krisaido Outlaw Starr

1st Place  6-12 months Sweepstakes:    Krisaido Outlaw Starr

Best of Breed - Irish Setter:   Ch Arigh O Maolagain ET